Dans Kursumuz - Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Dans Kursu

Zumbanın Hayatınıza Katacağı 10 Fayda

Zumba yapmak son yılların en gözde aktivitesi oldu. Hem dans hem spor olarak adlandırılan zumba form kazandıran ve klasik egzersiz hareketlerini bir kenara bırakan figürleri ile dans etmeyi eğlenerek öğrenmenizi de sağlıyor.

Zumba kursu ile günlük hayatın stresinden eğlenceli bir şekilde uzaklaşırken aynı zamanda kendinizi daha mutlu hissedebilrisiniz. Katı kuralları olmayan, tamamen dans ederken keyif almanıza odaklanan Zumba’yı 1 – 2 aylık zumba kursları ile sorunsuzca öğrenebilirsiniz.

Rahat kıyafetler, spor ayakkabılarla sanki spor yapıyormuş hissi uyandıracak olan Zumba sayesinde doğaçlama olarak dans edebilirsiniz. Zumba kursları sayesinde daha diri ve fit vücudunuzla kendinize güveninizi artıracak, eğlenceli ve sosyal bireyler olacaksınız. Ayrıca zumbanın hayatınıza katacağı 10 fayda:

Formda kalacak ve kilo vereceksiniz.

Zumba dansına herkes kilo vermek için başlıyor desek yalan olmaz. Çünkü zumba egzersiz hareketleri ve dansı harmanlamaktadır. Düzenli olarak zumba yaptığınızda fiziksel olarak dinç görünebilir, form tutabilir, fazla kilolarınızdan kurtulabilir ve yaşamınızı daha sağlıklı geçirebilirsiniz.

Duruş bozukluklarınızı düzeltirsiniz.

Zumba fiziksel bir aktivite olduğu için duruş bozukluklarınızı da zamanla giderecektir. Esneme ve germe hareketleri, zıpmala ve jimnastik egzersizleri ile ideal duruşa zumba sayesinde kavuşabilirsiniz.

Dinamik ve enerjik hissedersiniz.group of young people working out in a fitness gym Zumba dansına başlayıp da genç ve dinamik hissetmeyen yoktur herhalde. Zumba ile siz de dinamikleştiğinizi, kıpır kıpır olduğunuzu fark edeceksiniz. Yaşam şeklinizi değiştiren bir dans olacak.

Stresten uzaklaşırsınız.

Zumbanın eğlenceli dünyasına adım attığınız andan itibaren bütün sıkıntılarınızı ve stresinizi unutacaksınız. İş ve okul stresinizi geride bırakarak sadece dans etmeye odaklanacaksınız.

Sosyal yaşamınıza katkı sağlayacak.

Zumba dersleri ile daha sosyal olacak, yeni arkadaşlıklar kuracaksınız. Dans severlerle birlikte keyifli aktivitelere katılacaksınız, dans gecelerinde doyasıya eğleneceksiniz.

Beden gelişimini destekleyecek.

Özellikle çocuklar için uygun bir dans olan zumba, esneklik, kuvvet, koordinasyon, denge ve çeviklik gibi faydaları ile çocuklarınızın gelişimine de katkı sağlayacak. Bedenlerinin farkında olan ve yaşıtlarına göre daha dinç bir vücuda sahip çocuklar yetiştirecek.

Hastalık riskini azaltır.

Zumba vücudunuza direnç kazandırdığı için hastalıklara yakalanma riskinizi de azaltır. İlerleyen yaşlarda şeker, kalp rahatsızlıklarının görülme olasılığını düşürür ve size sağlıklı bir hayat vaat eder.

Diğer dans branşlarını

Zumba; modern dans, jive, rock’n roll, hip hop, break dance gibi vücut esnekliğine ve kuvvetine bağlı dansları destekler. Bir nevi spor olarak kabul edilen Zumba sayesinde diğer dansları kolaylıkla yapabilirsiniz.

Zihinsel gelişime katkı sağlar.

Özellikle çocuklar için yararlıdır. Takım çalışmasını öğrenme, yardımlaşma, iş birliği yapma ve kurallara saygı gösterme, grup kararları alabilme gibi becerileri geliştirir.

Özgüveninizi artırır.

Ekip çalışması, girişkenlik, direnç gibi özelliklerinizi artıran zumba sayesinde kendinize olan güveniniz de artacak. Her ortamda duruşunuz ile fark edileceksiniz.

Zumba ile hayata daha keyifli bakmak için elinizi çabuk tutun ve kurslardaki yerinizi ayırtın. Sizi mutlu edecek bir dansı hemen öğrenin.

Neden Dans Kursumuz


Dansın Kalbinin Attığı Yer: Dans Kursumuz

Türkiye’nin Dans Merkezi: Dans Kursumuz


Dans ve Dans Üzerine Tavsiyeler