Dans Kursumuz - Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Dans Kursu

Neden Dans? Yetenek Mi Çok Çalışmak Mı?

Dans etmenin ruhsal ve bedensel yararlarından bahsetmiş ve “Neden dans?” sorunuzun yanıtını vermiştik. Daha mutlu, enerjik, esnek, sağlıklı, sosyal, özgüveni yüksek, nazik, takım uyumu olan, zinde ve fit biri olmak istiyorsanız dans etmek için başka nedene ihtiyacınız olmamalı.

Ancak yine de ikna olmuyor; dansın yetenekle ilgili olduğunu düşünüyorsanız sizi yanıltacak birkaç tezimiz olacak. Hiç dans etmeyi denememişken nasıl profesyonelleşebileceğinizi bizden öğreneceksiniz.

Dans etmek yeteneğe bağlıdır yargısı kursa kayıt yaptırmanızı engelliyor olabilir. Ancak dans belirli bir kalıba ve ön yargılara sığdırılmayacak türde bir öğreti. Emek ve sabır isteyen dans öğrenim sürecinde kişinin çok çalışması ve özgüvenini yitirmemesi gerekir. Öğrenmek istediği dans ne kadar zor olursa olsun kişinin vazgeçmeden eğitimine devam etmesi gerekir.

Dans ederken keyif alıyorsanız o dansı profesyonel gibi yapmanıza gerek yok aslında. Önemli olan vakit geçirmeniz ve eğlenmeniz. Eğer zor öğrenen biri olduğunuzu düşünüyorsanız özel derslerle daha rahat hissedebilirsiniz. Ek dersler ve bol bol pratik ile seçtiğiniz dansı öğrenirsiniz.

Kısacası dans yeteneğe değil çok çalışmaya bağlı. Dolayısıyla dans kursuna gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Ancak dans kurslarına: Kısa süre önce ameliyat olduysanız,
Aşırı kalp rahatsızlığınız varsa,
Eklem sorunları yaşıyorsanız,
Astım ve tansiyon gibi ani rahatsızlık verecek problemleriniz varsa doktorunuza danışmadan başlamamanızı öneririz.
Profesyonel Dansçı Olmak İsteyenlere Altın Öneriler

Dans etmenin yeteneğe bağlı olup olmadığı konusunu açıklığa kavuşturduktan sonra profesyonel bir dansçı olma yolunda yapmanız gerekenlere değinelim. Disiplinli ve zor bir süreç olduğunu ilk baştan belirterek başarıyı elde etmeniz için çok çalışmanız gerektiğini vurgulayalım.

Öncelikle dans etmenin sizin için bir tutku olması ve dansçı olmak isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekiyor.

Eğitmenler Şubeler Sıkça Sorulan Sorular Ayrıca:

Bale yapmak isteyen çocuklarınıza engel olmayın. En geç 11 yaşına kadar çocuklarınızı baleye yazdırarak profesyonel kariyerlerinin önünü açın.
Önerilen bir kurstan ve profesyonel eğitmenlerden ders alın.
Sadece derste değil, evde, işte, okulda, her yerde öğrendiklerinizi tekrarlayın.
Dansın zorluğu sizi yıldırmasın, kendinizi psikolojik olarak bu duruma hazırlayın.
Vücudunuzun sınırlarını bilin ve kendinize zarar vereceğiniz danslardan kaçının.
Odanıza boy aynası koyun ve öğrendiklerinizi tekrar ederken kendinizi izleyin. Hatalarınızı görmeniz ve ilerlemeniz daha hızlı olacaktır.
Sürekli dans videoları izleyerek ünlü dansçıların adımlarını ve mimiklerini takip edin.
Dans kitapları okuyun ve teknik olarak dansla ilgili her şeyi bilin.
Sadece tek dans türünde uzmanlaşmayın. Latin danslarından halk danslarına kadar kendinize yakın bulduğunuz ve merak ettiğiniz her türü kariyeriniz süresince öğrenmeye özen gösterin.
Öğrenme süresinde ekstra dersler alarak eksik gördüğünüz yerleri giderin.
Mümkünse yurt dışında dans eğitimi alarak diğer okulların sistemleri hakkında bilgi sahibi olun ve kendinizi geliştirin.
Kendi tarzınızı oluşturun. Başka dansçıları taklit etmek profesyonelliğe yakışmaz.
Sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Yarışmalarda başarılı olmak, kıyafetlerinizin üzerinize yakışması, her hareketi yapabilmek için fit bir görünüme sahip olmalısınız.
Vücudunuzu güçlendirecek ve esnetecek sporları yapın. Yoga ve pilates dansçıların dostudur, unutmayın.
Kendinize güvenin ve bu güveni kaybetmeyin.
Mümkün olduğunca fazla yarışmaya katılın. Hem diğer dansçıları tanır hem de yeteneklerinizi sınarsınız. Böylece eksiklerinizi görmek için de şansınız olur.
Daima eğlenmenize bakın, mutsuz bir dansçı sahneyi aydınlatamaz.
Ayrıca sadece dans etmeyin, okuyun, gezin, arkadaşlarınızla vakit geçirin ve farklı hobiler edinin. Başarılı bir dansçı olmak istiyorsanız öncelikle hayatta başarılı olmalısınız. Bol şans…


Neden Dans Kursumuz


Dansın Kalbinin Attığı Yer: Dans Kursumuz

Türkiye’nin Dans Merkezi: Dans Kursumuz


Dans ve Dans Üzerine Tavsiyeler